علل ارتعاش ماشین آلات :
همانطوریکه می دانید تمامی ماشینهای دوار دارای ارتعاش هستند ، واین ارتعاشات حدود استانداردی دارند ( ISO : 10816 ) با بروزعیوب مختلف در ماشین آلات و عدم رعایت استانداردهای ارتعاش ، مقدار ارتعاش افزایش یافته ، موجب خرابی در قطعات شده و خسارات جبران ناپذیری را حادث خواهد شد . برای هر پدیده علتی است و هر علتی را معلولی . برخی ازعلل مختلف ایجاد ارتعاش در ماشین آلات عبارتند از :
1 ناهم محوری اجزاء ( کوپلینگها )
2 نابالانسی قطعات ماشین
3 عدم فونداسیون مناسب جهت استقرارتجهیزات ( الکتروموتورهای بزرگ )
4 خوردگی و فرسایش قطعات
5 شل شدن پیچ و مهره ها و اجزاء نگهدارنده ماشین در محل استقرار خود
6 وجود هارمونیکهای فرد بدلایل مختلف از جمله : پائین بودن کیفیت توان برق
7 عدم بهره برداری صحیح از دستگاه

وجود ارتعاش در ماشینهای دوار بخصوص موتور های بزرگ عامل بسیاری از توقفات در خط تولید است همین بس که با کاهش 10% در ارتعاش بلبرینگها می توان عمر آنها را تا 37% افزایش داد . این رقم در بیرینگهای بزرگ دارای رولبرینگ تا 42% افزایش می یابد . علاوه بر این ، ارتعاش هریک از قطعات در ماشین بر روی ارتعاشات کل ماشین تاثیر مضاعف گذاشته و باعث خرابی قطعات دیگر می گردد . بنابراین اگر این ارتعاشات بموقع شناسایی و علل آنها ریشه یابی نگردد و سپس جلو آنها گرفته نشود خسارات جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود .

شرکت پارس رهاوردان با سابقه طولانی مدت در زمینه بالانس با کادر تخصصی در زمینه ارتعاشات وبا دارا بودن سایت قوی بالانس کارگاهی و با در اختیار داشتن پیشرفته ترین دستگاههای پرتابل بالانس ، آماده ارائه خدمات بالانس در محل ، آنالیز ارتعاشی ، عیب یابی و تحلیل قطعات مذکور در محل استقرار می باشند.